آخرین خبرها
خانه / بایگانی برچسب : پیشنهاد سفر خارجی

بایگانی برچسب : پیشنهاد سفر خارجی

چطور بریم ایتالیا / راهنمای سفر به ایتالیا

    سفر به ایتالیا کار سختی نیست! سفارتخانه این کشور در خیابان آفریقا قرار گرفته است. صرف‌نظر از مشکلات دریافت ویزا، به علت محبوبیت بالای ایتالیا از لحاظ گردشگری، شرکت‌های مسافرتی، تورهای متعددی را برای آن فراهم دیده‌اند. این هفته سراغ کشوری می‌رویم که برای دیدنش، زمان کم می‌آورید! سرزمینی که در کنار یونان، مهد تمدن غرب شناخته می‌شود؛ ... ادامه مطلب »

چطور بریم تانزانیا / راهنمای سفر به تانزانیا

  سفر به تانزانیا هیجان خاص خود را دارد. برای تجربه این ماجراجویی و دیدن حیات وحش زیبای این کشور، باید کمی هم اهل ریسک باشید. تانزانیا در ایران سفارتخانه ندارد، اما این امر مشکلی را در مورد صدور روادید برای شما ایجاد نمی‌کند چراکه در فرودگاه یا مرز تانزانیا براحتی می‌توانید نام قاره آفریقا و کشورهای آن که به ... ادامه مطلب »

چطور بریم جامائیکا / راهنمای سفر به جامائیکا

  اگر به فکر سفر به جامائیکا هستید، باید از آن دسته افرادی باشید که در ابتدای متن اشاره شد؛ یعنی فردی اهل سفر که سختی راه برایش چیزی جز لذت نیست! این را برای آن یادآور می‌شویم که تور گردشگری برای جزیره زیبای قاره آمریکا وجود ندارد؛ به این نکته، نبود سفارتخانه در ایران را نیز اضافه کنید اگر ... ادامه مطلب »

چطور بریم آرژانتین / راهنمای سفر به آرژانتین

اگر برای سفر به کشور آرژانتین به دنبال تور مناسب می‌گردید، کمی صبر کنید چراکه تورهای گردشگری برنامه منظم و متنوعی در مورد این کشور ارائه نمی‌دهند. شاید بهترین راه این باشد که خود دست به کار شوید! اولین قدم رفتن به سفارتخانه آرژانتین در خیابان پاسداران است. فوتبال برای افراد درگیر در این رشته ورزشی و طرفدارانش عالمی جداگانه ... ادامه مطلب »

چطور بریم کوبا / راهنمای سفر به کوبا

  شهر قدیمی هاوانا، پایتخت کشور، که جزو میراث جهانی یونسکو می‌باشد، نمونه‌ای کامل از تارخ کوباست. قدم زدن در خیابان‌های این شهر و نگاه کردن به ساختمان‌هایی با معماری سبک باروک و نئوکلاسیک، به شما کمک می‌کند تا کوبای 200 سال پیش را براحتی تصور کنید.   جهانگردی این شماره را به سیری در قاره آمریکا اختصاص می‌دهیم. قرعه ... ادامه مطلب »

چطور بریم کره جنوبی / راهنمای سفر به کره جنوبی

مناطق دیدنی کره تنها به این فهرست خلاصه نشده و بخش‌های جذاب دیگری را نیز شامل می‌شود. شاید به همین علت است که تورهای گردشگری ایرانی نیز در فراهم کردن ترتیبات سفر به این سرزمین، فعال هستند. جهانگردی فقط رفتن به کشورهای اروپایی و آمریکایی یا حتی تجربه دیدن شاخ آفریقا نیست؛ گاهی هم باید به همین قاره خودمان سری ... ادامه مطلب »

سفر به پنج شهر مهم دنیا در گردشگری غذایی

یکی از این محله های مدرن و جدید ، بوکیت بین تانگ است. محله ای که شب های شاد و سرزنده ای دارد و شما می توانید شام خود را در فضای شاد و سرزنده این حله نوش جان کنید. به طور کلی رستوران های این محله خوب است و مراکز تجاری بزرگی مثل پاویلیون در قلب آن واقع شده ... ادامه مطلب »

گردشگرها و توریست ها برای مسافرت کجا می روند ؟

     انگکور وات نام مجموعه‌ای از معابد است که در اوایل سدهٔ دوازدهم برای شاه سوریاوارمان دوم در انگکور در کامبوج ساخته شد تا پرستشگاه حکومتی و پایتخت او قرار گیرد. این معبد که در ابتدا معبدی هندو بود و به ویشنو، خدای هندیان تقدیم شده بود پس از ورود آیین بودا به معبدی بودایی بدل شد. اغلب گردشگرها ... ادامه مطلب »

چطور بریم نیوزلند / راهنمای سفر به نیوزلند

  گرچه تورهای گردشگری در مورد کشور همسایه، استرالیا، بسیار دست و دلباز هستند اما این تنوع تور در مورد نیوزیلند صدق نمی‌کند. خوشبختانه این کشور در ایران سفارت خانه دارد و نیازی به سفر به کشوری دیگر نیست. مقصد جهانگردی این هفته، کمی دور است! کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام که نزدیک‌ترین همسایه‌اش، استرالیا، در 2000 کیلومتری آن ... ادامه مطلب »

چطور بریم مغولستان / راهنمای سفر به مغولستان

    با وجود قول‌های رد و بدل شده میان مقامات سیاسی ایران و مغولستان، این کشور در ایران سفارتخانه‌ای ندارد. سال 2012 رئیس‌جمهور مغولستان از طرح لغو روادید میان ایران و این کشور استقبال کرد که تا این لحظه، عملی نشده است. نام مغول که می‌آید اولین نکته‌ای که به ذهن می‌رسد تاراج و ویرانی به‌جا مانده از چنگیز ... ادامه مطلب »

چطور بریم السالوادور / راهنمای سفر به السالوادور

   ایرانیان برای سفر به السالوادور نیاز به دریافت ویزا دارند. اگر دیدن سرزمین آتشفشان، قهوه و موج‌های بلند، سفری 25 تا 40 ساعته را برایتان قابل تحمل می‌کند، پس رفتن به یکی از کشورهای همسایه و تهیه ویزا نیز برایتان سخت نخواهد بود، چرا که این کشور در ایران سفارتخانه ندارد. قهوه، آتشفشان و موج‌سواری! شاید در نگاه اول ... ادامه مطلب »

چطور بریم سوئد / راهنمای سفر به سوئد

   بخش‌های دیدنی و جذاب سوئد، جرقه مسافرتی چند روزه را در ذهن هر کسی روشن می‌کند، اما آداب و اسباب سفر به ونیز شمال اروپا، برنامه‌ریزی مناسبی را می‌طلبد. اگر قصد سفر از طریق تورهای گردشگری را دارید باید پول قابل توجهی را پس‌انداز کرده باشید بعد از توصیه سفر به فهرستی بلندبالا از کشورهای آسیایی و آفریقایی و ... ادامه مطلب »

چطور بریم سومالی / راهنمای سفر به سومالی

   سفر به سومالی نیاز به دریافت ویزا دارد که برای تهیه آن می‌توان به سفارت این کشور در خیابان شریعتی تهران مراجعه کرد. برای پرواز هم باید از استانبول به عنوان شهر میان‌راهی خود استفاده کنید. نام شاخ آفریقا تداعی‌کننده وقایع تلخی چون قحطی و سیل است. سومالی که در این محدوده و شرق قاره سیاه قرار گرفته، از ... ادامه مطلب »

چطور بریم شیلی / راهنمای سفر به شیلی

  برای سفر به شیلی و تهیه ویزای آن، باید ابتدا راهی کشورهای همجوار مانند ترکیه شد، چراکه شیلی در ایران سفارتخانه‌ای ندارد. هزینه پرواز به این کشور نیز متفاوت است، اما به طور معمول حدود هفت میلیون تومان خواهد بود اگر به قاره آمریکای جنوبی در نقشه جغرافیا نگاه کنید، خطی باریک از شمال تا جنوب قاره مشخص شده ... ادامه مطلب »

چطور بریم یمن / راهنمای سفر به یمن

   گرچه سفر به این کشور در شرایط کنونی منطقی نیست، اما پس از آرام شدن این منطقه از جهان، اگر دلتان هوای دیدن خلیج عدن یا مناطق کوهستانی صنعا را کرد باید به سفارت یمن رفته و برای صدور ویزا تقاضا بدهید.  بعضی از نقاط جهان هستند که با وجود بهره‌مندی از جذابیت‌های طبیعی و تاریخی به علت شرایط ... ادامه مطلب »

چطور بریم تاجیکستان / راهنمای سفر به تاجیکستان

   برای سفر، تهیه روادید الزامی است گرچه با مشکل زیادی همراه نخواهد بود. بهترین راه رسیدن به تاجیکستان، مسیر هوایی است چراکه در صورت سفر زمینی باید از چند کشور عبور کرد که داشتن ویزای آنها هم لازم است.  آسیا، قاره کهن، آن‌قدر وسیع و کشورهایی با طبیعت گوناگون را پذیراست که می‌توان فهرستی طولانی از مقاصد گردشگری را ... ادامه مطلب »

چطور بریم ژاپن / راهنمای سفر به ژاپن

برای رفتن از تهران به توکیو مشکلی ندارید و می‌توانید از پرواز مستقیم یا با واسطه پکن استفاده کنید. با این حال گرانی بلیت و مشکلات احتمالی روادید و نیز ناشناخته بودن این کشور برای ما ایرانی‌ها باعث می‌شود به همان راهکار همیشگی روی بیاوریم ژاپن، در چند قرن گذشته، همواره سرزمین رویایی ایرانیان بوده است. نشان به آن نشان ... ادامه مطلب »

چطور بریم لائوس / راهنمای سفر به لائوس

635618885183061184

    یکی از ویژگی‌های مناسب سفر به لائوس، امکان صدور ویزا برای ایرانیان در مرز است. لذا اگر به فکر سفری دو هفته‌ای به کشورهای آسیای جنوب شرقی هستید، می‌توانید با کسب ویزای دوبل تایلند، به لائوس نیز سفر کنید.   اگر می‌خواهید به منطقه آسیای جنوب شرقی مسافرت کنید، پیشنهاد ما این است که سفر به لائوس را ... ادامه مطلب »

چطور بریم آذربایجان / راهنمای سفر به آذربایجان

635612786948085467

سفر به آذربایجان از هر سه راه زمینی، هوایی و آبی امکان‌پذیر است. برای سفر زمینی هم می‌توان از اتوبوس‌های تهران ـ باکو و هم اتوبوس تبریز ـ باکو استفاده کرد. هزینه کم سفر و لذت بردن از مسیر سبز و جنگلی آستارا ـ باکو از نکات مثبت سفر با اتوبوس است         برای آنان که می‌خواهند ... ادامه مطلب »

چطور بریم پاکستان / راهنمای سفر به پاکستان

635603158909378737

    گرچه پاکستان در همسایگی ایران قرار دارد، اما برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارید. مسیر زمینی شامل سفر به زاهدان و مرز میرجاوه و پس از آن ورود به خاک پاکستان است اما به علت مسائل امنیتی، سفر هوایی نسبت به زمینی در اولویت قرار دارد.     سفر و تجربه‌ شناخت آداب و ... ادامه مطلب »