آخرین خبرها
خانه / بایگانی برچسب : مشهد

بایگانی برچسب : مشهد

تفرجگاه ارتکند – کلات – مشهد

  تفرجگاه ارتکند تا شهر مشهد،‌ ۱۲۳ کیلومتر فاصله دارد که ۱۰۵ کیلومتر آن جاده اصلی کلات و ۱۸ کیلومتر آن،‌ جاده فرعی است. مسیر ۱۰۵ کیلومتری مشهد تا اول جاده فرعی ارتکند بسیار زیبا و جذاب است.   به کلات سفر کنید و از نزدیک،‌ جاذبه‌های طبیعی و بخصوص آبشار زیبای ارتکند را ببینید و لذت ببرید. این آبشار ... ادامه مطلب »

مسافرت نوروزی / ایرانی ها عید کجا سفر می روند

635614969145939388

    از تورهای کیش هم از آنجایی استقبال می‌شود که رفت و برگشت مستقل با هواپیما و خرید آزاد بلیط آن ارزان نیست. در عین حال گردشگران نوروزی کیش جزو افراد پردرآمد جامعه هستند و می‌دانند در ایام نوروز تورهای این جزیره به گران ترین نرخ فروخته می شود. مازندران، مشهد، گیلان، کیش، قشم، یزد، اصفهان و شیراز همواره ... ادامه مطلب »

سنگ نگاره شتر – مشهد

1

سنگ نگاره شتر که قدمتی چندین هزار ساله دارد یادگاری از اعماق تاریخ خراسان است و وجود نقش های اسرار آمیز بر آن افکار و دیدگان را به گذشته های دور این سرزمین می برد و داستان های مختلفی را در ذهن متصور می کند   سنگ نگاره شتر در کناره راه مشهد به شاندیز، قدمتی چندین هزار ساله داشته ... ادامه مطلب »

از سقاخانه اسماعیل طلایی چه می دانید؟

1

سقاخانه در معماری سنتی ایرانی، فضاهای کوچکی در معابر عمومی است که اهالی و کسبه برای آب دادن به رهگذران تشنه، آن را درست می‌کردند. کاسه های برنجی طلایی رنگ را زیر شیر آب می گرفتیم و بعد از گفتن بسم الله چشم ها را می بستیم و به نیت تبرک و شفا، آب را سر می کشیدیم. زائران قدیمی ... ادامه مطلب »