آخرین خبرها
خانه / بایگانی برچسب : غار

بایگانی برچسب : غار

راهنمایی و آموزش کامل عکاسی در غار

به علت تعرق بدن در غار نوردی و دمای خنک غار ها، ممکن است در صورت توقف برای عکاسی، بخار متصاعد شده از بدن یا بازدم بصورت مه ای در اطراف عکس دیده می شود. بهترین کار این است تا قبل از عکاسی بدن را خشک کرده و نیز هنگام فشار دادن دکمه شاتر دوربین نفستان را حبس کنید کسانی ... ادامه مطلب »

غار آبی سهولان هنر طبیعت آذربایجان غربی

635621902374884370

      این غار از هزاره های دوم و اول قبل از میلاد تا دوره پارتی و اسلامی و حتی زمان هایی از قرون وسطی مورد سکونت انسانها قرار گرفته است.     غار آبی سهولان (به زبان کردی به معنی یخبندان) یکی از جلوه های طبیعت زیبای استان آذربایجان غربی بشمار می‌رود. مساحت داخلی غار حدود 600 مترمربع ... ادامه مطلب »

غارهای دیدنی در طبیعت زیبای چین

635504506078891797

  مسئولان گردشگری چین امیدوارند با انتشار عکس‌هایی دیدنی از این کشف جدید، این مجموعه را به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل کنند تا بتواند منبع درآمد جدیدی برای ساکنین محلی ایجاد کند. شبکه‌ای حیرت‌انگیز از غارها به طول 10 کیلومتر در منطقه‌ای در جنوب چین کشف شد. طی یک کاوش 10 روزه مجموعه‌ای از غارهای حیرت‌آور به طول 10 کیلومتر در ... ادامه مطلب »

غارها باعث ادامه حیات خفاش ها هستند

20150123204233cb-naragh_chalnakhjir5

  اینکه اگر غارها نبودند، بی‌شک بسیاری از زیستمندان، از جمله خفاش‌ها هم نبودند و این خفاش‌ها هستند که با کنترل بسیاری از حشرات و آفت‌ها و نیز کمک به زادآوری گیاهان مقاومی چون کاکتوس‌ها،…       محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در وبلاگ خود نوشت: دیروز – دوم بهمن 1393 ... ادامه مطلب »

غار نباتی تفت معجزه طبیعت ( غار گلو سرخ )

1

  غار نباتی در دهانه کوهی در اطراف منطقه نصرآباد واقع شده است و دارای دهانه ورودی به ابعاد یک و نیم متر است که به شکل حفره در داخل زمین تشکل شده است.   غار نباتی یکی از غارها و جاذبه‌های گردشگری اعجاز برانگیز شهرستان تفت است که هر بیننده‌ای را محو خود می‌کند. غار نباتی یا همان غار ... ادامه مطلب »

غار قوری قلعه پاوه طولانی ترین غار آبی ایران

1

    غاری قوری قلعه طولانی ترین غار آبی ایران و هفتمین اثرطبیعی ملی ایران، یکی از همین چشم اندازهای طبیعی و بکر در دل طبیعت استان کرمانشاه است که هر ساله بسیاری از علاقمندان را به سمت خود می کشاند. غار «قوری قلعه» طولانی ترین غار آبی ایران در تمام فصول سال بهشتی زیبا برای دوستداران طبیعت و مواهب ... ادامه مطلب »

غار علیصدر همدان زیباترین غار آبی ایران

1

    این غار که به طور طبیعی و بدون دخالت انسان به وجود آمده است دو هزار و 180 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و دمای داخلی غار با وجود نوسان دمای بیرون (39+ تا 40-) در طول سال با 14 درجه ثابت، طراوت و خنکای مطبوعی برای بازدیدکنندگان به دنبال دارد. استان همدان به عنوان یکی ... ادامه مطلب »

خراسان رضوی سرزمین غارهای فراوان

1

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: کارگروه غار‌شناسی در این استان تشکیل شده و در حال حاضر ۲۲۰ غار شناسایی شده است. خراسان رضوی با ۲۲۰ غار شناسایی شده، ظرفیت ها و سرمایه های عظیمی را در دل خود جای داده طوری که در سینه هر یک از غارهای این سرزمین رازهای بسیاری مدفون است و دانستن ... ادامه مطلب »

دریاچه سوپریر و غارهای یخی و دیدنی این دریاچه

2

جزایر آپاستل شامل 22 جزیره کوچک و بزرگ داخل دریاچه سوپریور در شمال ویسکانسن واقع شده اند که اخیرا غارهای یخی پنهان در آن کشف شده که باعث حیرت طبیعت شناسان شده است. دریاچه سوپریر به معنی دریاچه برتر، یکی از دریاچه‌های بزرگ واقع در آمریکای شمالی است که در مرز ایالات متحده آمریکا با کانادا قرار گرفته است. در ... ادامه مطلب »

غار آیس‌ ریزن‌ وِلت (Eisriesenwelt) اتریش

9

غار آیس ریزن‌ وِلت یکی از غارهای یخی شگفت انگیز در دنیا می باشد که در اتریش واقع شده است. غار‌های یخی بخشی از شگفتی‌های طبیعت هستند که در زیر یخچال‌های طبیعی پنهان شده‌اند. غار آیس ریزن‌ وِلت اتریش با ۴۲ کیلومتر طول بزرگ‌ترین غار جهان است. غار آیس ریزن‌ وِلت بخش‌های هیجان انگیزی دارد که به شدت محبوب گردشگران ... ادامه مطلب »