آخرین خبرها
خانه / بایگانی برچسب : سلامت

بایگانی برچسب : سلامت

چرا باید بخاطر سلامتی سفر کنیم

1

سفر کمک می کند تا افراد مختلفی را ملاقات کنید. اجتماعی بودن و معاشرت کردن نوعی درمان به حساب می آید و باعث می شود با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید.   1- كاهش استرس و اضطراب سفر به شما این امکان را می دهد که کمی فشارهای روحی و جسمی را از خود دور کنید. ... ادامه مطلب »

نکات بهداشتی و هتل ها

1

  گفتنی است، پژوهشگران آلوده‌ترین اماکن عمومی را از حیث آلودگی به انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها مناطقی مانند ساختمان‌های اداری، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و سرویس‌های بهداشتی عمومی هستند.   اگر زیاد اهل مسافرت هستید و به مکان های گردشگری و هتل ها می روید اصول بهداشتی را رعایت کنید چون میکروب ها وویروس های زیادی در این مکانها وجود دارند! کار‌شناسان ... ادامه مطلب »

برنامه غذایی برای مسافرت های طولانی مدت

1

برای مواد درون ساندویچ از گوشت لخم گوسفند یا گاو یا گوشت مرغ استفاده کنید. • از سبزی‌های خرد‌شده یا میوه‌های تازه به عنوان دسر و غذای حاضری استفاده کنید. آیا در سفر‌های دور و دراز جاده‌ای برنامه غذایی خود را  با خوردن غذاهای حاضری ناسالم پر می کنید؟  به نقل از ” هلث دی نیوز” ،  اگر این چنین است ممکن است ... ادامه مطلب »

چرا بعد از مسافرت هوایی سردرد میگرنی می گیریم

1

محققان پس از بررسي 900 فرد 33 ساله‌اي که با هواپيما سفر مي‌کنند به اين نتيجه رسيدند 7/5 درصد از افراد دچار سردرد ميگرني مي‌شوند و با توجه به آنکه تعداد مسافرت‌هاي هوايي سالانه حدود 3/3 ميليارد مسافر دارد تعداد سردردها 100 ميليون در سال محاسبه شده است. 100 ميليون سردرد ناشي از مسافرت با هواپيما در سال گروهي از ... ادامه مطلب »

بیماری قلبی دارم میتونم به مسافرت بروم ؟

1

برنامه های ورزشی باعث می شوند کارآيی غدد عرق پوست افزايش يابد و قلب با افزايش دما تطبيق بيشتری پيدا کند. اين تطبيق باعث کاهش تعداد ضربان قلب و اندکی افزايش در دمای مرکزی بدن می شود برای افرادی که از نزديک با بيماران قلبی در ارتباط هستند و يکی از اطرافيانشان از اين بيماری رنج می برد، موضوع طفره ... ادامه مطلب »

راهنمای سفر و مسافرت برای افراد دیابتی

1

دقت کنيد که در مسافرت به شرق روزها کوتاهتر مي شود و مقدار انسولين و کربوهيدارت مورد نياز کاهش مي يابد اما در مسافرت به غرب طولاني تر مي گردد و ممکن است شما به وعده غذاي اضافي و انسولين بيشتري نيازمند باشيد .   ديابت نوعي بيماري است که به علت نانواني بدن براي توليد يا مصرف قند ايجاد ... ادامه مطلب »

راهنمای سفر و مسافرت افراد دارای معلولیت

1

  و افراد نابینا یا ناشنوا هم که نیازهای خاص خود را دارند که متاسفانه در هیچ جا دیده نشده است.  زن یا مرد بودن، جوان یا پیر بودن فرد هم در مسافرت مهم است . مسافرتهای داخل شهری برای هر معلولی مشکلات خاص خود را دارد جدا از مشکلاتی که افراد دارای معلولیت در محل زندگی خود با آن ... ادامه مطلب »

به مسافرت بروید تا دچار سکته قلبی نشوید

1

  بر اساس این تحقیقات، زنانی که کم سفر می کنند به مراتب بیشتر از آنهایی که حداقل دو بار در سال به سفر می روند با خطر سکته قلبی و ابتلا به افسردگی مواجه می شوند دانشمندان آمریکایی با همکاری انجمن گردشگری این کشور نتایج تحقیقاتی را منتشر کرده اند که نشان می دهد سفر برای سلامت جسم و ... ادامه مطلب »