آخرین خبرها
خانه / بایگانی برچسب : خیابان های تهران

بایگانی برچسب : خیابان های تهران

خیابان ناصرخسرو تهران – از قدیمیترین های تهران

    یکی از بناهایی که در ناصرخسرو معماری و تزئینات و مجسمه‌های حک شده بر آن جلب توجه می‌کند بنای سرای روشن است که اگرچه نسبت به بخش‌های قدیمی ناصرخسرو قدمت کمتری دارد، اما یکی از شاخصه‌های این خیابان است. روز تعطیل است؛ خیابان ناصرخسرو کم‌کم در حال بیدار شدن است. مغازه‌ها یکی در میان کرکره‌ها را بالا می‌کشند. ... ادامه مطلب »

تهران – خیابان ولیعصر – میدان ونک

  آنهایی که لباس‌های راحتی خانگی بخواهند، می‌آیند ولیعصر، پرده‌های شیک و به روز بخواهند می‌آیند ولیعصر، قصد دیدن فیلم در معروف‌ترین سینماهای تهران را داشته باشند، می‌آیند ولیعصر، کتانی و کیف و کفش بخواهند، یا فقط بخواهند گشتی بزنند و غذایی بخورند، می‌آیند ولیعصر. شانزه لیزه، وال استریت، بوند، مونتیژه، ردئو درایو، تورسکایا، چو، بلور؛ از پاریس تا لندن ... ادامه مطلب »

خیابان مجیدیه تهران

  افراد سرشناس ارمنی در این محله کم نیستند؛ کسانی که هم برای اهالی و هم برای ما ایرانیان آشنا هستند و باعث افتخار محله‌شان شده‌اند، ازجمله شهدای ارمنی که طی هشت سال جنگ جان خود را فدای وطن کردند. صدای گلوله از هر طرف شنیده می‌شود. مردم وسط خیابان می‌دوند. سر و کله یک اتوبوس پیدا می‌شود، خودش را ... ادامه مطلب »

خیابان ( محله ) منوچهری تهران

    ارباب جمشید ازجمله خیابان‌های منوچهری است که از بقیه معروف‌تر است با میدانگاهی قدیمی و ساختمانی با سرستون‌های زیبا که بیشتر از خانه‌های دیگر به چشم می‌آید و حالا جایگاه صنف خیاطان شده است. به روایت خیلی از اهالی قدیمی منوچهری روزگاری اینجا محل برو بیا اهالی سینما بود.   «منوچهری» خیابانی که با المان یک سکه در ... ادامه مطلب »

خیابان وحدت اسلامی یا شاهپور تهران

  خیابان شاهپور یا وحدت اسلامی، یکی از محله‌های تاریخی و قدیمی تهران است که از میدان حسن‌آباد شروع می‌شود و تا خیابان شوش در جنوب ادامه می‌یابد و جدا از وجود سقاخانه‌ها و مساجد‌ قدیمی دارای بافتی سنتی و قدیمی است. پیرزن روسریش را چنان سفت زیر گلو گره زده که لپ‌هایش بیرون زده است. کفش‌هایش را روی زمین ... ادامه مطلب »

خیابان اختیاریه تهران

در امتداد همین خیابان به میدان اختیاریه می‌رسید. میدانی نه‌چندان بزرگ که روزگاری مرکز روستا بوده است. میدانی مانند اکثر میدان‌های تهران فواره‌ای وسط حوض آبی و گل‌هایی در اطراف آن با هیچ نشانه خاص که نمادی از این مکان داشته باشد. در دوردست‌ها هنوز هم کوه‌ها زیر مه صبحگاهی پنهان هستند و ابرهای سیاه بالای سرشان چتر انداخته‌اند. خیابان ... ادامه مطلب »

خیابان پیروزی تهران

   این خیابان محله‌های بزرگ و کوچک زیادی را به هم پیوند داده که بعضی از آنها خیلی قدیمی هستند مثل خیابان شکوفه که محله قدیمی و معروفی در پیروزی محسوب می‌شود و انتهای آن به دروازه دولاب، یکی از محلات قدیم تهران می‌رسد سوار تاکسی که می‌شوند هیاهویشان ماشین را برمی‌دارد. از شیطنت‌هایشان می‌گویند و به شوخی کلاه از ... ادامه مطلب »

خیابانگردی تهران / خیابان خیام

635596286231373298

    اما آنچه این خیابان را بسیار معروف کرده، چهارراه گلوبندک ورودی بازار قدیم تهران است. همهمه و بوق‌های مکرر ماشین‌ها و سرگردانی عابران برای گذر از چهارراه، بلوای فروشندگان اطراف و خیل آدم‌هایی که یکباره از درون خروجی مترو بیرون می‌آیند   هوا سرد است و باربرها روبه‌روی بازار فرش‌فروش‌ها اطراف آتش حلقه زده‌اند و حرف‌های ناگفته دیروز ... ادامه مطلب »

خیابان گردی تهران با خیابان کریم‌ خان زند

635551177086594449

    اگر قصد گپ زدن طولانی مدت و خوردن چای و قهوه و دیدن کتاب و خواندن روزنامه دارید، می‌توانید به یکی از کافه‌های متعدد کریم‌خان هم سری بزنید، کافه‌هایی که در خیابان‌های منتهی به این گذر، از جمله میرزای شیرازی و خردمندتعدادشان زیاد است   صاحبان خودرو‌های مدل‌بالای پارک شده در مقابل جواهرفروشی‌ها، دختر و پسرهای کوله‌به‌دوش کافه‌رو، ... ادامه مطلب »