آخرین خبرها
خانه / بایگانی برچسب : جشن

بایگانی برچسب : جشن

کره جنوبی جشنواره لجن پراکنی دارد

  این جشنواره‌ هر ساله نه‌تنها مردم کره‌جنوبی بلکه گردشگرانی از کشورهای مختلف بویژه اروپا را به سمت خود جذب می‌کند. طبق آمار موجود هر سال، نزدیک به سه میلیون نفر در جشنواره‌ لجن بوریئونگ شرکت می‌کنند. از عجیب بودن پرتاب گوجه و پرتقال به سمت یکدیگر به‌عنوان بهانه‌ای برای برپایی جشن که بگذریم، لجن ‌پراکنی هم برای خود آداب ... ادامه مطلب »

عید فطر چاندرات یعنی شب ماه در پاکستان

      در این شب خریدهای عید به اوج خود می‌رسد و اکثر خانواده‌ها و حتی کسانی که خرید خود را تکمیل کرده‌اند همراه با کودکان از خانه‌های خود خارج شده و وقت خود را با هدف تفریح در خیابان‌ها، پاساژها و رستوران‌ها سپری می‌کنند. در پاکستان شب قبل از روز عید فطر «چاندرات» یعنی «شب ماه» نامیده می‌شود ... ادامه مطلب »

گزارش تصویری از جشن رنگ ها در کشور هند

635612666918658188

در کشورهای مختلف روزهایی در سال وجود دارند که مردم آن کشور مراسم ها و آیین های خاص خود را دارند کشورهند هم بخاطر وسعت زیادش انواع جشن ها را دارد هندی ها روز جمعه در استانه فصل بهار جشن سنتی هولی که از دیرباز درمیان مردم هند رواج داشته را برگزار کردند. دراین جشن هندی ها با پاشیدن رنگ ... ادامه مطلب »

گزارش تصویری از جشن ها و کارناوالهای دیدنی دنیا

635599499790630488

  کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، آلمان و پرتغال در دوران استعمار، این جشنها را به مستعمرات خود به ویژه در امریکای لاتین انتقال دادند و با گرویدن ساکنان این مناطق به مسیحیت، کارناوالهای یادشده……………     کارناوال به جشنهای خیابانی و عمومی گفته می شود که با عناصری از سیرک بازی، رقص و آواز و بازیهای محلی ... ادامه مطلب »

عکس ها و تصاویر از جشن و فستیوال کودکان در ژاپن

  برای این گزارش تصویری 10 عکس تماشایی از فستیوال شیشی-گو-سان و به ویژه کودکان را انتخاب کرده ایم. شیشی-گو-سان یکی از فستیوال های سنتی و مشهور ژاپن در مورد کودکان است که هر سال برگزار می شود. در این فستیوال کودکان در لباس های سنتی در معابد شینتو حاضر می شوند. به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ... ادامه مطلب »

رسم و رسومات عجیب و جالب عروسی و ازدواج در جهان

1

در آلمان مهمانان غذاهایی درست کرده و به عنوان هدیه به خانه عروس می‌برند و بعد از خوردن غذا ظرف‌ها را می‌شکنند. این کار را برای دور شدن ارواح شیاطین می‌کنند. در تمام دنیا مراسم ازدواج لحظات پر احساس بین 2 نفر و 2خانواده است.هر کشوری سنت‌های خاص خود را دارد که خیلی جالب و دیدنی هستند اما برخی از ... ادامه مطلب »

همه چیز درباره افسانه بابانوئل و جشن کریسمس

1

اما بابا نوئل یا سانتا کلاوس در سال 1822 در آمریکا و در نوشته های دکتر مور که داستان های کودکان را می نوشت ،متولد گردید. به این ترتیب ، بابا نوئل جایگزین سن نیکلاس می شود.   دردوران باستان ، درسراسر اروپا، جشنهای رومی ها، اقوام ژرمن یا اقوام سلت نویددهنده آغاز فصل زمستان بودند. سپس ، با ظهور ... ادامه مطلب »

نورباران شدن شهر لیون در جشن نور این شهر

1

منظره دیدنی نورباران ساختمان های پیرامون عمارت شهرداری لیون در میدان « دِ تررو» که بیانگر گذشت زمان، پدیده های آب و هوایی مانند برف ، یخ و گرمایش زمین است.   بنا بر یک سنت شهر لیون در مرکز فرانسه هرسال از 5 تا 8 دسامبر نورباران شده و ساختمان های دولتی ، ابنیه تاریخی ، اماکن دیدنی ، ... ادامه مطلب »

با جشنها و جشنواره‌ های عجیب و غریب در اروپا آشنا شوید

1

فوتبال همراه با کتک‌کاری در ایتالیا یکی از میدان‌های شهر فلورانس ایتالیا هر ساله شاهد “فوتبال تاریخی” است. در این مسابقات تیم‌های گوناگون شرکت دارند و فینال آن امسال در روز ۲۴ ژوئن برگزار می‌شود. در فوتبال تاریخی باید سعی کرد که توپ را درون دروازه تیم مقابل جای داد، البته با این تفاوت که مشت و لگد زدن هم ... ادامه مطلب »