آخرین خبرها
خانه / بایگانی برچسب : جاهای دیدنی تهران

بایگانی برچسب : جاهای دیدنی تهران

شمیرانات شمالی ترین جای تهران است

دربند، یکی از محله‌های تهران و از دهکده‌های قدیمی شمیران و در شمال باغ سعدآباد است. محله دربند از مناطق خنک و گردشگری تهران است. بر پایه نظرسنجی‌های انجام شده دربند نخستین گزینهٔ شهروندان تهرانی برای پذیرایی از میهمان خارجی و شهرستانی است و پس از آن فشم، لواسان، درکه و فرحزاد قرار دارند.    برای تهران نشینان شاید عجیب ... ادامه مطلب »

خیابان مجیدیه تهران

  افراد سرشناس ارمنی در این محله کم نیستند؛ کسانی که هم برای اهالی و هم برای ما ایرانیان آشنا هستند و باعث افتخار محله‌شان شده‌اند، ازجمله شهدای ارمنی که طی هشت سال جنگ جان خود را فدای وطن کردند. صدای گلوله از هر طرف شنیده می‌شود. مردم وسط خیابان می‌دوند. سر و کله یک اتوبوس پیدا می‌شود، خودش را ... ادامه مطلب »

خیابان وحدت اسلامی یا شاهپور تهران

  خیابان شاهپور یا وحدت اسلامی، یکی از محله‌های تاریخی و قدیمی تهران است که از میدان حسن‌آباد شروع می‌شود و تا خیابان شوش در جنوب ادامه می‌یابد و جدا از وجود سقاخانه‌ها و مساجد‌ قدیمی دارای بافتی سنتی و قدیمی است. پیرزن روسریش را چنان سفت زیر گلو گره زده که لپ‌هایش بیرون زده است. کفش‌هایش را روی زمین ... ادامه مطلب »

عید نوروز بریم موزه ها را ببینیم

635623019319570662

    موزه‌های تهران نظیر موزه ملی، مجموعه تاریخی سعدآباد، مجموعه کاخ موزه نیاوران وکاخ گلستان فعال خواهند بود. از سوی دیگر تسهیلاتی برای مسافران نوروزی برای بازدید از موزه‌ها در نظر گرفته شده است. در حالی که اغلب مراکز در ایام نوروز تعطیل است، تمام موزه‌های کشور درهای خود را به روی عموم مردم باز کرده‌اند. پس فرقی نمی‌کند ... ادامه مطلب »

خیابانگردی تهران / خیابان خیام

635596286231373298

    اما آنچه این خیابان را بسیار معروف کرده، چهارراه گلوبندک ورودی بازار قدیم تهران است. همهمه و بوق‌های مکرر ماشین‌ها و سرگردانی عابران برای گذر از چهارراه، بلوای فروشندگان اطراف و خیل آدم‌هایی که یکباره از درون خروجی مترو بیرون می‌آیند   هوا سرد است و باربرها روبه‌روی بازار فرش‌فروش‌ها اطراف آتش حلقه زده‌اند و حرف‌های ناگفته دیروز ... ادامه مطلب »

گذری در محله های تهران این بار میدان خراسان

635591100479984847

    یکی از این افراد که نزد تهرانی‌ها حسابی شناخته شده است، طیب حاج رضایی است که حالا نامش بر خیابانی در میدان خراسان به یادگار مانده است؛ خیابانی که حالا برای خودش داستان‌هایی از زمان طیب دارد؛ کفش‌هایی که پشتش را می‌خواباندند تا موقع راه رفتن حسابی صدا کند و راه رفتنی که سینه را به طرف جلو ... ادامه مطلب »

گردشگری تاریخی در کاخ سعد آباد

635578896319559156

    در کلانشهر تهران همواره اماکنی یافت می‌شوند که بیانگر تاریخ و فرهنگ این دیار است. در شمال کلانشهر تهران کاخ سعدآباد همواره به‌عنوان یکی از مکان‌های تاریخی در جذب گردشگران شناخته می‌شود.     این روزها شهرها آ‌ن‌قدر مدرن شده‌اند که به نظر می‌رسد مثل یک ماشین نو، همین دیروز از کارخانه درآمده‌اند. انگار نه انگار که برخی ... ادامه مطلب »

خیابان گردی تهران با خیابان کریم‌ خان زند

635551177086594449

    اگر قصد گپ زدن طولانی مدت و خوردن چای و قهوه و دیدن کتاب و خواندن روزنامه دارید، می‌توانید به یکی از کافه‌های متعدد کریم‌خان هم سری بزنید، کافه‌هایی که در خیابان‌های منتهی به این گذر، از جمله میرزای شیرازی و خردمندتعدادشان زیاد است   صاحبان خودرو‌های مدل‌بالای پارک شده در مقابل جواهرفروشی‌ها، دختر و پسرهای کوله‌به‌دوش کافه‌رو، ... ادامه مطلب »

گذری بر محلات تهران این بار محله دروازه دولاب

635546128359204720

    دولاب ترکیب دو واژه دلو به معنای ظرف آبکشی و آب است که نشان از آبادانی این دیار از عهد دور دارد. این محله که در جنوب شرقی تهران واقع شده هنوز هم دارای قنات‌های فراوانی است که در کاوش اخیر، باستان‌شناسان به یکی از آنها برخورده‌اند. پیرمرد با کمر خمیده پشتش را کرده به ما و دارد ... ادامه مطلب »

تهران گردی این بار محله ستارخان

635521798336314600

    ابتدای ستارخان از گلدیس تا میدان اول صادقیه فضای حاکم همین تجمع مغازه‌های پوشاک و بعضا دست فروشان است و خیابان پس از گذر از میدان اول صادقیه به تقاطع خیابان خسرو می‌رسد.   اول خیابان یک مجتمع تجاری بزرگ آلومینیومی است که از دوردست‌ها پیداست و همیشه چند پلیس راهنمایی و رانندگی مشغول رتق و فتق ترافیک ... ادامه مطلب »

گشتی در محله های تهران این بار کوچه برلن

635502852327167934

  از لاله‌زار که می‌روی بالا، هم زیر تابلوی سینما لاله دیگر خبری از پوستر فیلم نیست و هم زیر تابلوی بزرگ سینما ایران فلافل‌فروشی شده است. حتی غروب جمعه هم از شور و زندگی لاله‌زار قدیم خبری نیست   جمعیت آرام آرام حرکت می‌کند و هر ایستاده‌ای را هم با خود می‌برد. هر که چیزی را می‌خواهد ببیند، لباس، ... ادامه مطلب »

دیدن پارک و بوستان‌ های زیبای تهران

635330991579028918

بوستان حضرت ابراهیم تهران که به بوستان آب و آتش مشهور است، سال 88 توسط محمدباقر قالیباف افتتاح شد. این بوستان با مساحت 24 هزار مترمربع یکی از بوستان‌های زیبای شهر تهران است که تجهیزات متفاوتی از دیگر بوستان‌های پایتخت دارد     بهار، فصل گشت و گذار است. هوای مطبوع بهاری همه شهروندان را مجاب کرده خستگی کار را ... ادامه مطلب »