آخرین خبرها
خانه / سوغاتی

سوغاتی

لرستان چه صنایع دستی و سوغاتی دارد

2df75c04-c54a-480d-815e-35a65a6814af

صنایع دستی هر منطقه‌ای نشانی از ذوق و هنر و همچنین سبک زندگی اهالی آن منطقه است که در برهه‌ای از زمان بر حسب نیاز پدید آمده است. صنایع دستی در استان لرستان را می‌توان به چند بخش با توجه به تولیدکنندگان آنها تقسیم کرد       لرستان یکی از استان‌های غربی ایران و مرکز آن شهر خرم‌آباد است. ... ادامه مطلب »

معرفی سوغات مازندران / سوغاتی استان مازندران چیست ؟

590ce123-f892-4f33-8d87-b30006348b09

  نان ییلاقی یا نان کوهی یکی از شرینی‌های سنتی آمل است. این شیرینی مزه‌ای مانند شیرمال دارد. اگر به دنبال آن هستید که در ماه مبارک رمضان بر سر سفره‌ی افطارتان شیرینی خوشمزه‌ای قرار بدهید، نان ییلاقی بهترین گزینه است.   استان مازندران به مانند دیگر استان‌های کشور پهناور ایران، شیرینی‌‌های سنتی خوشمزه و صنایع دستی بسیار زیبایی دارد. ... ادامه مطلب »

از ترکیه چی سوغاتی بیاریم / سوغات ترکیه چیست ؟

turkish-souvenirs-600x600

بازار مسقفی با بیش از چهار هزار مغازه است، این بازار کوچه‌هایی دارد که نام‌گذاری آن‌ها براساس فعالیت انجام شده آن‌هاست. از جمله بهترین کالاهای آن که می‌توان به نوعی نیز سوغات ترکیه به‌ حساب آید   ترکیه یکی از کشورهای پرطرفدار برای توریست‌های داخلی و خارجی است. استانبول، کوش آداسی، بدروم، آنتالیا، ازمیر و آنکارا شهرهایی محبوب این کشور ... ادامه مطلب »

آشنایی با سوغاتی روسیه / سوغات روسیه چیست

2-12-600x350

روس‌ها به این عروسک‌ها بابوشکا می‌گویند. عروسک‌های ماتروشکا یا بابوشکا مجموعه‌ای از چند دختر لپ قرمز با شکلی یکسان و اندازه‌های متفاوت هستند. این دختران لباس‌های گلدار رنگارنگی پوشیده‌اند       از جذابیت‌ها و خاطره‌های ماندگار از یک سفر، خرید سوغاتی و یادگاری از آن است. هر شهر و کشوری به تناسب فرهنگ و سنتی که دارد، نمادهایی منحصر به ... ادامه مطلب »

سوغات تایلند چیست / آشنایی با بهترین سوغاتی های این کشور

2-26-700x350

    یکی از معروف‌ترین نمادها و سوغاتی‌های کشور تایلند، فیل و مجسمه‌های مذهبی هستند. شما می توانید آنها را در صدها فرم و اندازه مختلف پیدا کنید. نوع دیگری از سوغات فوق العاده مربوط به تابلو نقاشی و چوب ساخته های فیل است     به روزها و شاید ساعت های پایانی سفر خاطره‌انگیز خود به تایلند رسیده‌اید و به ... ادامه مطلب »

با سوغاتی های کشور مالزی آشنا شویم

1

در سفر به مالزی، می‌توان صنایع دستی مختلفی را دید که هرکدام از فرهنگ و پیشینه‌ی این منطقه الهام گرفته‌اند، و طیف آن‌ها اشیایی با قیمت مناسب و هنر دست تا صنایعی گران قیمت و مدرن را شامل می‌شود. سوغات مالزی چیست؟! تور مالزی ثبت نام کرده‌اید یا قصد سفر شخصی به مالزی را دارید و به ناگاه سوالی در ذهنتان تداعی می‌شود، برای دوستان و اعضای خانواده سوغاتی مناسب و مخصوص این کشور آسیای شرقی ... ادامه مطلب »