آخرین خبرها
خانه / شهرها

شهرها

شهرستان سیاهکل

1

    شهرستان سیاهکل با داشتن جاذبه هایی همچون آثار تاریخی، فرهنگی، طبیعتِ زیبا و وجود بازارهای متنوع خرید و فروش، یکی از مهمترین شهرهای گیلان است که می‌ تواند جایگاه ویژه ای در زمینه جذب گردشگر به خود اختصاص دهد سیاهکل همچون نگین سبز بر تارک استان گیلان می درخشد و چشم انداز های دلنوازش چشم هر بیننده ای ... ادامه مطلب »

شهرستان تفرش

1

  درختان کهنسال چنار در جای جای تفرش وجود دارند که عمر آنها بعضا به هزار سال می رسد. این درختان معمولا در کنار مکان ها و بناهای تاریخی واقع شده اند. تاریخ تفرش را معروف به تکیه هایی می دانند که بر چوب استوار است چوب هایی از درختان بلند این خطه. شهری که تکه های چوب بی جان ... ادامه مطلب »

شهرستان ماسال

1

       شهرستان ماسال از شمال به گسکر و شاندرمن از غرب و جنوب غربی به خلخال، از شرق به فومن و صومعه سرا محدود بوده و وجه تسمیه ماسال از ترکیب (مازال) یا (مزال) یا (مس ال) به معنای کوه وار و یا مانند کوه است، شهرستان ماسال در غرب گیلان از مناطق بکر گردشکری طبیعی این استان ... ادامه مطلب »

شهرستان عجب شیر

1

  اگر در فصل بهار به این شهرستان سفر کنید بوی شکوفه درخت بادام از کیلومترها ان طرف تر هم به مشام می رسد و بادام این شهرستان در تابستان مشتری های زیادی دارد. شاید وقتی اسم شهرستان عجب شیر به گوشتان می خورد، ناخود آگاه ذهن ها به سمت پادگان معروف و بزرگ این شهر می رود ولی در ... ادامه مطلب »

شهرستان دره شهر قلب تمدن ایلامی است

1

رییس میراث فرهنگی شهرستان دره شهر گفت: در استان ایلام بیشترین آثار تاریخی مربوط به دوران ساسانی است که این آثار بیشتر شامل قلعه ها، تپه ها، دژها و..است که هر کدام بخشی از تاریخ گذشته را به نمایش گذاشته است. شهرستان دره شهر به دلیل این که در کنار کبیرکوه و در کنار خرابه های شهر باستانی ماداکتو و ... ادامه مطلب »

شهر شفشاون مراکش آبی رنگ است

1

اگر از اهالی آنجا سوال کرده و دنباله رنگ آبی را در تاریخ بگیریم، اینکه اولین بار چه کسی خانه‌اش را سر تا پا آبی کرد؟ به شما می‌گویند که همه چیز به مردمانی بر می‌گردد که در قرن پانزدهم میلادی از دادگاه اسپانیایی فرار کردند و در این شهر پناهنده شدند.   با سفر به گوشه گوشه دنیا، شهرهایی ... ادامه مطلب »

عکس ها و معرفی شهر ونکوور کانادا

کاندا یکی از وسیع ترین کشور های جهان است که بسیار مهاجر پذیر است اینجا جاییه که هیچ وقت ازش خسته نمی شین و بارها و بارها دلتون برای شب زنده داری و گشت و گذار تنگ میشه. مرکز شهر ونکوور پر از جنب و جوش، هیجان انگیز، زنده و دوست داشتنی و پر از انرژیه که به خاطر همین ... ادامه مطلب »