آخرین خبرها
خانه / موزه

موزه

خزانه جواهرات ملی کجاست / تاریخچه

به موجب قانون مصوب 25 آبان 1316 شمسی، قسمت عمده جواهرات به بانک ملی ایران منتقل شد و سپس جزو پشتوانه اسکناس و بعدا وثیقه اسناد بدهی دولت به بانک بابت پشتوانه اسکناس قرار گرفت. خزانه فعلی جواهرات در سال 1334 ساخته و در سال 1339 با تاسیس بانک مرکزی ایران افتتاح و به این بانک سپرده شد گنجینه بی‌مانند ... ادامه مطلب »

بهترین موزه های دنیا را بشناسیم / معرفی 7 موزه برتر جهان

635633219705693134

آینده در موزه فردای ریو دو ژانیرو قرار دارد؛ نقطه ای در قلب این شهر که جلوتر از زمانش فکر کرده و دانایی دارد. این موزه شامل آثاری از هنر مدرن است، توسط سانتیاگو کالاتراوا ساخته شده و در قلب تپنده کشور برزیل جای دارد.   در این روزها بسیاری از مردم توجه شان به سمت موزه ها و مراکز ... ادامه مطلب »

لیست و اسامی و آدرس همه موزه های تهران

635628784150656668

  حدود 40 موزه در تهران با موضوع های مختلف وجود دارد. هستند بسیاری از ساکنان تهرانی که موزه یی در کنار گوش خود و در محله ی زندگی شان وجود دارد اما یا اطلاعی از آن یا فرصت کافی برای بازدید ندارند. فرصت را در روزهای نوروز غنیمت شماریم و به موزه های تهران که بیانگر تاریخ پرفراز و ... ادامه مطلب »

عید نوروز بریم موزه ها را ببینیم

635623019319570662

    موزه‌های تهران نظیر موزه ملی، مجموعه تاریخی سعدآباد، مجموعه کاخ موزه نیاوران وکاخ گلستان فعال خواهند بود. از سوی دیگر تسهیلاتی برای مسافران نوروزی برای بازدید از موزه‌ها در نظر گرفته شده است. در حالی که اغلب مراکز در ایام نوروز تعطیل است، تمام موزه‌های کشور درهای خود را به روی عموم مردم باز کرده‌اند. پس فرقی نمی‌کند ... ادامه مطلب »

عکس ها و تصاویر کاخ موزه نظامی انزلی

1

    رادیو ضبط مبله‌ای که هیتلر به رضا شاه هدیه داده بود، چلچراغ تراشیده از چوب ، میز کار چوبی رضا شاه که پایه هایی به شکل چهار شیر نشسته دارد از جمله اشیای زیبا و تماشایی موزه است. کاخ موزه نظامی انزلی با بخش‌های متنوع نظامی، عکس، تفریحی و تاریخی، میزبان هزار نفر از گردشگران داخلی و خارجی ... ادامه مطلب »

موزه ای عجیب و شگفت انگیز درست در کف دریا

1

هر روزه از گوشه و کنار دنیا اخبار موزه های جدید و جذابی به گوشمان می رسد. موزه‌ی ساخت حیوانات از فلزات دور ریختنی، موزه‌ی سازه‌های ساخته شده از لاستیک، موزه‌ی سراسر ساخته شده از یخ و موزه‌ی استخوان‌های افراد مشهور نمونه‌هایی معروف از این دست هستند. اما موزه‌ای که امروز قصد معرفی‌اش را داریم، یک تفاوت عمده با موارد ... ادامه مطلب »

موزه نئون : آمریکا – لاس وگاس

9

موزه ها یکی از جدابترین جاهای گردشگرپذیر در دنیاست کشور امریکا یکی از کشورهایی است که بهترین موزه های دنیا را دارد وقتی وارد لاس وگاس می شوید می توانید از موزه های این شهر لذت ببرید   وقتی کل یه شهر رو با تابلوهای نئون تزئین کنن، بنابراین طبیعی که موزه نئون ها هم داشته باشن. البته بیشتر شبیه ... ادامه مطلب »