آخرین خبرها
خانه / جهانگردی / کره جنوبی جشنواره لجن پراکنی دارد

کره جنوبی جشنواره لجن پراکنی دارد

635742217160296853

 

  • این جشنواره‌ هر ساله نه‌تنها مردم کره‌جنوبی بلکه گردشگرانی از کشورهای مختلف بویژه اروپا را به سمت خود جذب می‌کند. طبق آمار موجود هر سال، نزدیک به سه میلیون نفر در جشنواره‌ لجن بوریئونگ شرکت می‌کنند.

از عجیب بودن پرتاب گوجه و پرتقال به سمت یکدیگر به‌عنوان بهانه‌ای برای برپایی جشن که بگذریم، لجن ‌پراکنی هم برای خود آداب و رسومی دارد!

هر ساله در سواحل دائچئون در بوریئونگ، در 200 کیلومتری جنوب شهر سئول، پایتخت کره‌جنوبی، «جشنواره لجن بوریئونگ» برگزار می‌شود. تاریخ شروع مراسم به سال 1998 برمی‌گردد. علت اصلی پیدایش این مراسم، شناسایی مواد معدنی غنی در لجن این منطقه بوده که امکان استفاده از آنها را در تولیدات آرایشی و بهداشتی به همراه داشته است.

در راستای بازاریابی و معرفی این منطقه و گل و لای آن، جشنواره لجن به مدت دو هفته در تابستان برگزار می‌شود؛ البته هفته‌ پایانی جشن، که معمولا مطابق با هفته‌ دوم جولای است از طرفداران بیشتری برخوردار است.

مراسم شامل استخر گل، لجن لغزنده، اسکی روی لجن و همچنین نقاشی با لجن‌های رنگی است. موسیقی نیز جز جدایی‌ناپذیر جشنواره به حساب می‌آید.

این جشنواره‌ هر ساله نه‌تنها مردم کره‌جنوبی بلکه گردشگرانی از کشورهای مختلف بویژه اروپا را به سمت خود جذب می‌کند. طبق آمار موجود هر سال، نزدیک به سه میلیون نفر در جشنواره‌ لجن بوریئونگ شرکت می‌کنند.

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*