آخرین خبرها
خانه / اخبار / برای هتل سازن تسهیلات 14 درصدی در نظر گرفته می شود

برای هتل سازن تسهیلات 14 درصدی در نظر گرفته می شود

  • معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی براي حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری و همچنین حفظ امنیت گردشگران، خواستار برخورد قانونی با افراد سودجو و صاحبان خانه های مسافر و اقامتگاه‌های بدون مجوز شد .

 

معاون برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري سازمان ميراث فرهنگي وعده داد كه به سازندگان هتل در كشور تسهيلات با نرخ سود 14 درصدي اختصاص داده خواهد شد.
سعيد شيركوند در جلسه كارگروه گردشگري استان فارس وعده تسهیلات با نرخ سود 14 درصدي به سرمایه گذاران هتل‌های در حال ساخت از محل صندوق توسعه ملی را داد.
او خاطر نشان کرد: با شناسایی و تشخیص کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان فارس، برای ۱۵ هتل دارای پروانه بهره‌برداری استان فارس که ساختمان آنها نیازمند تعمیر و بهسازی است نیز تسهیلات بازسازی تعلق مي‌گيرد.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به سیاست‌های دولت در صنعتی شدن گردشگری گفت: دولت نگاه ویژه به جایگاه گردشگری به عنوان یک صنعت پاک، ارزان و ارز آور دارد .
وی افزود: در ادوار گذشته توجه خاصی به گردشگری نشده و در حال حاضر برای جبران آن بی توجهی‌ها بايد علاوه بر ایجاد زیر ساخت‌های استاندارد برای جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی با ارائه مشوق‌های مناسب به سرمایه گذاران در این حوزه، از آنها حمایت کرد .
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی با تاکید به سخنان ریاست جمهوری در خصوص توسعه گردشگری و صنعتی شدن آن، افزود: توجه به توسعه گردشگری یکی از راهکاری اساسی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است .
وی در ادامه به ظرفیت‌های استان چهار فصل فارس در برخورداری از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، روستایی، مذهبی و … اشاره كرد و خواستار بهره مندی از این موهبت‌ها در توسعه گردشگری استان فارس شد .
شیرکوند از موافقت سازمان میراث فرهنگی با طرح  تعطیلي دو روز پایان هفته خبر داد و تصویب این طرح توسط دولت و دستگاه‌های مربوطه را گامي مثبت و ضروري برای تحرک پذیری گردشگری داخلی و یکسان سازی زمان سفر در کشور دانست .
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی براي حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری و همچنین حفظ امنیت گردشگران، خواستار برخورد قانونی با افراد سودجو و صاحبان خانه های مسافر و اقامتگاه‌های بدون مجوز شد .
براساس اين گزارش، در سومين جلسه كارگروه گردشگري استان فارس، عمده موانع و مشکلات سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، نظير فرآیند صدور مجوز، نحوه اخذ تسهیلات بانکی، تغییر کاربری زمین‌های منابع ملی به تاسیسات گردشگری، معافیت پرداخت عوارض توسط سرمایه گذاران، اخذ استعلام‌های غیر مرتبط در مراحل اولیه و غيره بررسي شد. /ایسنا
منبع همگردی – الی گشت

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*