آخرین خبرها
خانه / اخبار / ادوارد هشتم که بود و چرا از سلطنت کناره گیری کرد

ادوارد هشتم که بود و چرا از سلطنت کناره گیری کرد

635680826227523601

 

 

 

  • ادوارد هرگز تاجگذاری نکرد. و با ۳۲۶ روز یکی از کوتاه ترین دورانهای سلطنت را را بین پادشاهان انگلستان داشت. یعد از کناره گیری به او عنوان دوک ویندسور اعطا شد.

ادوارد هشتم قبل از جنگ جهانی دوم به خاطر عشق به بیوه زن امریکایی والیس سیمپسون از سلطنت انگلستان کناره گیری کرد و تا پایان عمرش یعنی 1972 به همسرش وفادار ماند.

وی از تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۳۶ تا ۱۱ دسامبر ۱۹۳۶ و پس از جرج پنجم و پیش از جرج ششم پادشاه بریتانیای کبیر بود. بعد از مرگ پدر ۱۹۳۶ و پادشاه شدنش خیلی زود ماجرای او و خانم سیمپسون سر زبان‌ها افتاد.

نخست وزیر مخالف این ازدواج بود و اعلام کرد مردم هرگز مطلقه‌ای با دو شوهر سابق زنده را به عنوان ملکه قبول نمی‌کنند. به اضافه اینکه چنین ازدواجی باعث شکاف بین دولت و کلیسای انگلستان که خود به عنوان پادشاه در راسش بود می‌شد.2ab911d2_1f42_4dc2_ae93_d097f68ef297

 

ادوارد می‌دانست که اگر ازدواج انجام شود دولت استنلی بالدوین استعفا خواهد داد. که می‌توانست او را در خطر انتخابات عمومی قرار دهد و وجه او را به عنوان پادشاه مشروطه نابود کند.بعد از اینکه تصمیم گرفت ارتباط خود را خانم سیمپسون قطع نکند. از سلطنت کناره گیری کرد و جانشین او برادرش البرت شد که عنوان جرج ششم را برای خود برگزید. ادوارد هرگز تاجگذاری نکرد. و با ۳۲۶ روز یکی از کوتاه ترین دورانهای سلطنت را را بین پادشاهان انگلستان داشت. یعد از کناره گیری به او عنوان دوک ویندسور اعطا شد.

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*